herbata - Jak walczyc z depresja ?

nastepnych 20Polecane pytania


Zadaj własne pytanie

Styl życia Zdrowie

Jak walczyc z depresja ?

ja mam dlugie stany depresyjne
jak zyc z nia
jak walczyc
co robic dalej
14-02-2008 11:43

Odp: Jak walczyc z depresja ?

23-04-2014 17:58:10

Odp: Jak walczyc z depresja ?

ja mam ten sam problem i sama nie wiem ale nie poddawaj się
14-02-2008 12:07

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Najlepiej isc do psychologa, naprawde pomaga =)
14-02-2008 17:34

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Ja mam depresję już od trzech lat i z dnia na dzień jest coraz gorzej.Jestem zostawiony z depresją sam na sam,nawet nie ma jednej osoby,która by mogłam i pomóc.Mam za sobą kilka prób samobójczych,raz pogotowie mnie ratowało.Nadal żyję,ale wiem,że ja do starości nie dożyję,prędzej czy później uda mi się,bo ja już nie wytrzymuję.To już jest ponad moje siły ile można to wszystko wytrzymywać?tydzień,dra,miesiąc? ale nie 3 lata.I to jeszcze jestem zostawiony sam sobie i moim jedynym przyjacielem jest internet.
14-02-2008 17:48

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Nie miałem nigdy depresji bo jakoś nie mam na to czasu. Jak chcesz sie pozbyć TEGO to ja bym radził znalesienie sobie hobby takie przy którym miała byś kontakt zinnymi osobami, np : sztuki walki ale nie agresywne, taniec, rysunek, śpiew, A i dobry CHŁOPAK< to też pomoże,
Pozdro
14-02-2008 18:49

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Ja mam hobby takie ,dzięki któremu mam duży kontakt z ludźmi.Gram i śpiewam na weselach,bawię ludzi.To jest jednocześnie moja praca.Ale po imprezie wracam do domu i depresja wraca.Kiedyś nawet pracowałem przez jakiś czas,miałem stałą pracę i zrezygnowałem z niej,bo moja depresja nie dawała mi pracować i nic robić.Także praca,hobby,jak ma się depresję nic nie dają.
14-02-2008 20:53

Odp: Jak walczyc z depresja ?

A ja to już mam bardzo ciężką i zaawansowaną depresję.
14-02-2008 20:56

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Depresja,kompleksy,niska samoocena,poniżanie samego siebie,problemy seksualne,problemy z kobietami-to wszystko połączone tworzy bombę z opóźnionym zapłonem,która musi wybuchnąć.Prędzej,czy później.
No i jeszcze do tego dochodzi,to że 24 godziny na dobę siedzę sam,nie wychodzę na wieś,nie mam kontaktu z ludźmi,z nikim nie rozmawiam,jestem zamknięty ,sam się izoluję...To wszystko są objawy depresji i to bardzo ciężkiej.A jak moi rodzice do mnie nieraz przyjeżdżają i mówię że mam depresję,to oni do mnie "zajmij się czymś,idź do pracy,to nie będziesz miał depresji".
A jak już wspomniałem,że pracowałem kiedyś i przez depresję zrezygnowałem z pracy.I praca wcale mi nie pomogła.
14-02-2008 21:01

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Witam, choć sama nie mam depresji wierzę w to że nie należy do stanów przyjemnych człowiek czuje sie odizolowany od społeczeństwa jedyną radą jaką służę to przede wszystkim udać się do psychologa, z całą pewnością przepisze jakieś lekarstwa które trzeba będzie codziennie zażywać i najważniejsze jest to aby sie nie odizolowywać od społeczeństwa nie zostawać z tym samym bo to chyba jest najgorsze w tej chorobie.
15-02-2008 07:59

Odp: Jak walczyc z depresja ?

A ja jestem z tym sam,już ponad 3 lata,izoluję się od ludzi,tutaj na wsi nikt mnie nie lubi(młodzież i dzieci),dorośli nic do mnie nie mają,tylko młodzież od kiedy się tylko tu wprowadziłem śmieje się zem nie,nabija się,dogaduje mi ,jakieś głupie spojrzenia,teksty,zaczepki w moim kierunku i dlatego się izoluję.Nigdzie nie chodzę,a jak wychodzę to tylko do sklepu i to szybko przemykam,żeby nikt mnie nie widział.siedzę w domu cały czas,24 godziny na dobę.Mój jedyny kontakt z ludźmi to internet.Nawet nie umiem z nikim rozmawiać,bo jak tylko jestem obok kogoś i ten ktoś patrzy się na mnie,to ja się mocno jąkam ze strachu.Mam próby samobójcze za sobą.zawsze się próbuję otruć tabletkami,ale jeszcze mi się nie udało.Mój jedyny kontakt z ludźmi oprócz internetu,to moja praca,ale to tylko przez 10 godzin i tylko w soboty i to jeszcze nie każdą sobotę.Ja już zaczynam dziwaczeć od tej samotności,no i mam ciężką depresję.A do psychologa mam daleko,nie mam samochodu,żeby dojechać.Nie stać mnie na prywatne wizyty.
16-02-2008 01:17

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Ale jak zwariuję do reszty,to może przynajmniej będę miał z tego kasę,jak przyznają mi rentę z powodu choroby psychicznej.Chory psychicznie jeszcze nie jestem,mam tylko wielkie kompleksy,depresję,jestem bardzo samotny.Ale jak to jeszcze potrwa z rok,może dwa,to w końcu kiedyś skończy się to jakąś chorobą psychiczną i wtedy dostanę rentę i będę bogaty :)
16-02-2008 01:23

Odp: Jak walczyc z depresja ?

Najlepiej znaleźć sobie jakąś pasję coś co mogłabyś robić i co zapełniłoby Ci czas. Wiem z własnego doświadczenia że jak mam za dużo czasu wolnego to zaczynam rozmyślać co zwykle działa na mnie przygnębiająco. Wypełnij czas na maxa i postaraj się myśleć pozytywnie - naucz się radować z powodu drobiazgów wtedy rzeczy większe dadzą Ci szczęście :)

"Sekret bycia nieszczęśliwym polega na dysponowaniu wystarczającą ilością wolnego czasu, aby się zastanowić nad tym czy jest się szczęśliwym czy nie"

Pozdrawiam:)
16-02-2008 14:13

Odp: Jak walczyc z depresja ?

najlepiej sie udać do specjalisty bo z depresji samemu nie da sie wyjść
16-02-2008 14:21
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 1.71